Сільгосптехніка

     Транспортні засоби є однією із найважливіших складових сільськогосподарського виробництва. Сільськогосподарська техніка вже давно прийшла на допомогу у веденні сільгосп робіт та значно полегшила важку працю власникам землі, дозволивши економити час та зберігати здоров’я. Причому, наука не стоїть на місці: техніка стає ще зручнішою, потужнішою, економічнішою та екологічнішою. Без потужних тракторів, комбайнів та спецтехніки вже неможливо уявити собі розвиток аграрного сектору.

 

Однак, існує також ряд проблем, які значно перешкоджають розвитку цього напрямку промисловості:

 • значна частина витрат підприємства відводиться на паливо та паливні матеріали;
 • неможливість відстежити маршрут, режим роботи транспорту та реальне споживання палива;
 • нецільове використання палива та проблема його обліку;
 • недобросовісне ставлення працівників підприємства до транспортних засобів та їхнє небажання економити паливо;
 • використання норм списання палива, затверджених ще за часів СРСР, які були значно завищені.
     Питання економії палива є особливо актуальними. Споживання палива багато у чому залежить від технічного стану вузлів та агрегатів та впливає на техніко-економічні показники машинно-тракторних агрегатів.

Наприклад, трактор споживає 20 л/г палива. Це біля 160 літрів палива у день або 3500 літрів у місяць. У средньому водій приписує приблизно 10% споживання палива (а це 350 літрів), що дорівнює ще 17,5 годинам роботи Вашого трактора. Враховуючи сучасні ціни на паливо, не складно вирахувати реальну переплату підприємства, яка становитиме вагому суму.

 

Як економити паливо?

    Важливу задачу економії палива можна вирішувати різноманітними способами. У наш час на ринку представлена велика кількість систем для контролю палива, таких як: ДРП (Датчик Рівня Палива), лічильники палива різних типів (роторні, турбинні, шнекові, ультразвукові і т. д.). Деякі навіть мають переваги перед лічильниками компанії "AquaMetro AG", але вони з самого початку розраховані на більші об’єми палива та значно дорожчі у ціні..

    Ми не будемо Вас обманювати вигаданими відсотками економії, оскільки ми не “продаємо панацею від крадіжок”, а впроваджуємо точний, функціональний та надійний інструмент керівника для повного контролю транспорту з гарантією заявлених характеристик — надточні лічильники палива від світового лідера з виробництва контрольно-вимірювальної техніки, швейцарської компанії "AquaMetro AG"!

 

Впровадження системи контролю палива на сільськогосподарському підприємстві дозволяє вирішувати конкретні задачі:

 • мати найбільш об’єктивну інформацію про реальні витрати палива;
 • значно скоротити витрати на паливні матеріали;
 • нормувати витрати палива на виконання певної операції;
 • запобігти неефективній експлуатації техніки;
 • запобігти крадіжкам палива;
 • визначити реальне використання робочого часу механізаторами;
 • діагностувати несправності двигуна на основі даних про витрати палива.

     При впровадженні системи преміювання водіїв, які зекономили паливо, можна стимулювати й інших водіїв економити пальне. Як наслідок, транспортні засоби будуть експлуатуватися у більш оптимальному режимі, а витрати на паливо на підприємстві значно знизяться.

Недоліки лічильника палива:

 • необхідне втручання у паливну систему транспортного засобу.

    Лічильник палива ніяк не впливає на працездатність та зменшення потужності двигуна, оскільки падіння тиску у лічильнику мінімальне, що жодним чином не може відобразитися на роботі транспортного засобу.

 

     Розумним є поетапне впровадження систем контролю витрат палива. Першим кроком може стати встановлення більш простих механічних лічильників палива. На їхньому прикладі можна переконатися у ефективності роботи даних приладів. А наступним етапом може стати встановлення електронних лічильників палива з підключенням до GPS-систем моніторингу для більш розширеного контролю транспортних засобів.