Облік витрат паливних матеріалів на підприємстві

Облік витрат паливних матеріалів здійснюється на підставі даних, отриманих з дорожніх листів. Списувати паливо державні органи рекомендують у відповідності до «Норм витрат палива та змащувальних матеріалів на автомобільному транспорті», затверджених наказом Мінтранспорту України від 10.02.1998 р. під № 43 (далі норми № 43).

Однак, з точки зору фінансового та податкового обліку, в умовах ринкової економіки не обов’язково дотримуватись будь-яких норм витрат ресурсів, в тому числі паливно-змащувальних матеріалів (крім тих, про які говориться у податковому законодавстві). Тим не менше, щоб проконтролювати витрати, підприємство має право встановлювати порядок контролю, керуючись затвердженими типовими нормами витрат ресурсів, оскільки вони вважаються найбільш обгрунтованими.

Так, у відповідності до пп. 3.5.4 Наказу №43, фактичні потреби і нормативні витрати палива визначають за звітними документами (встановленими підприємством, в тому числі з використанням сучасних інформаційних технологій та супутникових систем навігації і т. д.) із зазначенням умов експлуатації, для яких можна використовувати відповідні коефіцієнти поправки базової норми, що враховують вплив на витрати палива тих або інших умов.

Таким чином, враховуючи те, що лічильники палива торгової марки Aquametro сертифіковані в Україні, підприємство може здійснювати списання палива, базуючись на показаннях лічильника. Крім того слід відмітити, що списання палива у відповідності до показників лічильника спрощує роботу фінансово-бухгалтерської служби, оскільки відпадає необхідність вираховувати різноманітні поправочні  коефіцієнти.

Для списання витрат палива згідно з показниками лічильника на підприємстві, установі чи організації необхідно просто видати відповідний наказ.

Приблизний зразок можна завантажити з нашого сайту.